Videos


Pasojat e mëkateve - Irfan SalihuEs-Selamu Alejkum

Paraqesim Ligjëratën Islame me temë:
'' Pasojat e mëkateve ''


Ligjërues: Hoxhë Irfan Salihu (Imam nga Prizreni)

E lusim All-llahun (Subhanehu we te'ala) që të kemi dobi nga kjo që dëgjojmë. Amin

Hoxhë Irfan Salihu u lind më 23 gusht të vitit 1971 në qytetin e Prizrenit, ku edhe me sukses e përfundoi shkollimin fillorë në vitin 1986. Më pas i vazhdoi studimet në medresenë e mesme Alauddin në kryeqytet.

Pas përfundimit të medresesë më 1986, hoxha jonë i vazhdoi studimet në qytetin e Medines. Mirëpo, për shkak të disa rrethanave familjare, u detyrua ti braktisë ato përkohësisht për tju rikthyer librave sërish pas një viti e gjysmë, por kësaj radhe në shtetin e Jordanisë.

Këtu, hoxha Irfan Salihu e përfundoi fakultetin e Sheriatit në degën fikh-usul, në vitin 1999. Njëherit gjatë periudhës së studimeve, hoxha e pati fatin që ti bashkohet karavanit të gjatë të nxënësve të dijetarit të mirënjohur shqiptarë Muhamed Nasirudin Albani, Zoti e pastë mëshiruar.

Hoxha Irfan Salihu aktualisht jeton dhe vepron në qytetin e Prizrenit, si Imam në xhaminë Suzi Zerrini dhe njihet për ligjeratat e tij në tribunat e ndryshme, si brenda ashtu edhe jashtë vendit.

Poashtu, hoxha është përkthyes dhe recenzent i shumë librave me karakter fetarë. Prej të cilave Ta mësojmë Islamin dhe Disa tregime për fëmijë janë shumë të njohura për lexuesin shqipëtarë, veqanërisht përmes setit të librave Biblioteka familjare.

ekrem avdiu, bekir halimi, enes goga, mazllam mazllami, jakup hasipi, sadullah bajrami, zekerijah bajrami, shefqet krasniqi, irfan salihu, enes rama, mehdi, albani, kosova, shqip, albanian, shqiperia, shqipni, kosove, uck, kla, stupcat, cima, leci, qumili, adem ramadani, shkurte fejza, shyhrete behluli, prizren, rugova, mitrovica, tetova, adem jashari, peja, prishtina, ferizaj, gjilan, tirana, tirona, humor, komedi, muzik, rap, filma, valle, vajza, potpuri, kange, kenge, kenga, katolik, thyrja e kufirit, shqiptare, ligjerate, debat, ligjerata, islam, xhami, xhamia, hoxhe, hoxhallar, imam, mesxhid, namaz, musliman, hixhab, ilahi, xhenneti, xhehnemi, mesxhid, kosovar, shqiptar, mekke, qabe, hoxha, kosovo, albania, bajram, haxhi, muselem mazllami, , shkup, maqedoni, ferki shala, fal, shqiperi, hixhabi, evropa, mali zi, ulqini, vdekja, biografi, konvertim, kendim, pavarsia, viti i ri, kur'an, drama , arabisht, arabe, nasheeds, movies, anglisht, english, quran , german, maqedonia, bosna, america, canada, arabia , gjermania, zvicrra, austria, shkupi, ferizaji, kacaniku, shkodra , feja islame, kosoves, historia, patriotik, kosovo, gonxhe bojaxhi, nena tereze, mrekulli, arnaut, abdul kader, etnike, kuran, synet, hadith, synnet, durrës, shkodra, kruja, vlora, gjirokastra, korça, saranda, berat, ulqin, xhihad, muxhahid, muxhahedin, albo, albos, bajram, kacanik, unikkatil, iliria, koncert, peje, shqiptaria, shkolla, bloody alboz, gangsta, rapper, pejon, kapeshnica, shqipet, tba, taravi, vushtrri, imam albani, recitim, kuranit, kur'anit, ligjerat, lecture, dove, albislam, ankebut, sure, ajete, falja, namazit, mysliman, muhammed salAllahu alejhi we selem, muhamet, alejhi selam, profet, pejgamber, mjekra, mjekrosh, ilahije, feja, ders, derse, kosov, ibadet, derguari, femra, vdekja, varri, nikab, xhilbab, medina, shqiptarit, allah, all-llah, all-llahu, ekber, akbar, xhenetli, zoti, nje, monoteizëm, ateizëm, krishtërim, krishti, jezusi, islamik, shejtani, dreqi, mashallah, ezon, muhamed, tekbir, studio, shume mire, xhehenem, xhenet, muhammedi, islame, kamera e fshehur, live, derse, shqipetar, pyetje, përgjigje, radio, davet, dawet, drenica, predikim, hadithe, sunet, moter, motra, ramazani, dhulkarnejn ramadani, mazllum, diaspora, ligjerate islame ders hoxha islami shqip pejgamberi enes goga shefqet krasniqi namaz kuran mesxhid albanian ilahi xhumo kosova musliman feja muhamet muhammed xhami adem ramadani kosove zoti muhamed selam all-llahu lecture imam hoxhe hutbe hixhab xhihad mbulesa uck kla ekber selefi tyrbe teqe derse sunet muslimane profeti pejgamber albania shqiperia dijetar hoxhallar enis rama ekrem avdiu shaban murati alaudin abazi osman Like DigitalMimbar on Facebook: http://www.fb.com/TheMimbar
Follow DigitalMimbar on Twitter: http://twitter.com/DigitalMimbar

Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 11,320
Added: 5 years
Runtime: 68:31
Comments: 9

Tags for this video:  Find more videos in the: "People"
Uploaded by: DigitalMimbar (khalifahklothing)
See more videos uploaded by DigitalMimbar (khalifahklothing)


Related Videos:

Who is your Lord? by Dr. Bilal Philips
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 59051
Dr. Bilal Philips raises a few questions which we can use to judge to what degree do we know who our Lord is. 1. Do you agree with those who say...
03 - Qëllimi i krijimit - Enis Rama
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 3490
Një pyetje është e përbashkët mes tërë njerëzve pa dallim shtrese, niveli inteligjence apo pozite të tij dhe kjo i mundon të gjithë por,...
03 - Si e ka nderuar Islami njeriun (pjesa e dytë) - Bekir Halimi
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 874
Peace TV Shqip - Emisioni i tretë nga seria 'Islami dhe shekulli ynë' - Emisionet tjera të kësaj serie mund t'i shikoni në...
03 - Emri i Allahut el-Melik (Poseduesi i cdo gjëje) - Enis Rama
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1277
Peace TV Shqip - Emisioni i tretë nga seria 'Të jetojmë me Allahun' - Emisionet tjera të kësaj serie mund t'i shikoni në...
Alkooli - Irfan Salihu

Views: 14573
Uebfaqja zyrtare: http://www.islamifejaevertete.com Es-Selamu alejkum! Ju lutemi që ta shpërndani këtë video aq sa keni mundësi nëpër uebfaqet...
Pengesat e lumturisë - Hoxhë Irfan Salihu
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 3402
http://www.audionur.com/islam/ Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala) që të kemi dobi...
A te do Allahu - Irfan Salihu - Tribunë në Ferizaj
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 7503
http://www.islamifejaevertete.com Es-Selamu alejkum ju lutem që ta shpërndani këtë video aq sa keni mundësi nëpër uebfaqet tuaja, nëpër profilet...
01 - Irfan Salihu - Shtyllat e Islamit
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 5236
Mes frikës dhe shpresës - Irfan Salihu

Views: 14382
Uebfaqja zyrtare: http://islamifejaevertete.com/ Es-Selamu alejkum! Ju lutemi që ta shpërndani këtë video aq sa keni mundësi nëpër uebfaqet tuaja,...
Sadullah Bajrami - Pasojat e Mekateve
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 2894
Ders qesharak dhe ne disponim te mire. Ligjeron Hoxha i nderuar: Sadullah ef. Bajrami Tema: Pasojat e Mekateve Mbajtur ne vitin 2009 (dimer)...
Ndalimi i Ezanit - Gëzim Kelmendi - RTK 03.02.2014
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 10073
Abunohu në kanalin tonë: kliko SUBSCRIBE
Nr.52 Pyetje dhe Përgjigje në Facebook - Dr. Shefqet Krasniqi
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 10771
Faqja zyrtare e Dr.Shefqet Krasniqit: http://www.facebook.com/Hoxha.Dr.Shefqet.Krasniqi Es-Selamu Alejkum http://www.krenaria.com &...
Ramazani në zemrat e besimtarëve - Tribunë në Kumanovë me Irfan Salihu dhe Remzi Isaku
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 7165
http://www.audionur.com/islam/ Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te'ala) që të kemi dobi...
01 - Irfan Salihu - Të dërguarit dhe misioni i tyre
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 2903
Peace TV Shqip - Emisioni i parë nga seria 'Rrëfime për të Dërguarit e Allahut' - Emisionet tjera mund t'i shikoni në...
Pse s'u fale? - Irfan Salihu
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 14197
●▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬● http://www.facebook.com/EDuaAllahun ●▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬●
01 - Veprat shpërblehen sipas qëllimit - Irfan Salihu
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 5635
Peace TV Shqip - Emisioni i parë nga seria 'Kështu fliste i Dërguari ' - Emisionet tjera mund t'i shikoni në...
Irfan Salihu - Ramadan...Zeit für Veränderung
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 4721
Ramadan... die Zeit für Veränderung
Mëshiro, Mëshirohesh - Irfan Salihu
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 6998
Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim ligjerat me : Hoxhë: Irfan Salihu "Mëshiro, Mëshirohesh" E lusim All-llahun (Subhanehu we te'ala) që të kemi dobi...
Irfan Salihu - Ligjëratë Islame
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 3927
Ligjëratë islame e mbajtur nga hoxhë Irfan Salihu në xhaminë e madhe të Ferizajt.
"Komari (Bixhozi) dhe dëmi i tij" - Hoxhë: Agim Bekiri
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 4707
Es-Selamu Alejkum Studio D&K Paraqet Ligjëratën Islame nga Hoxha Agim Bekiri E lusim All-llahun (Subhanehu we te'ala) që të kemi dobi nga keto që...
Irfan Salihu ule shikimin 4
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 15831
ule shikimin
Sa % jemi Musliman? - Hoxhë Irfan Salihu
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 8303
Es-Selamu Alejkum, StudioKalaja http://www.ehlihadithi.com Ju paraqesim ligjërata Islame me temë: " Sa % jemi musliman: Hoxhë Irfan Salihu E...
Thirrja e fundit Telefonike [Emocionuese]
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 2088
Es-Selemu Alejkum http://islamisot.com Ju Lutem Ta Shpërndani Videon nëpër Profilet tuaja, UebFaqet tuaja etj.. Na Ndiçni Në rrjetin Social:...
MEKATET - dhe pasojat e tyre negative - Hoxhë Husamedin ef.Abazi
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1142
Ligjeron hoxha i nderuar Husamedin ef.Abazi me teme :MEKATET - dhe pasojat e tyre negative. E lusim Allahun xh.sh qe te kemi dobi nga keto qe...
Një darsem Islame me Ferid Selimi & Adem Ramadani & Ahmed Kalaja etj
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 111133
Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim Një darsem Islame me Ferid Selimi & Adem Ramadani & Ahmed Kalaja etj E lusim All-llahun (Subhanehu we te'ala) që të...

Comments:

Author toniani1 (3 years)
Allahu te shperbleft me Xhennetul firdeus hoxhe i dashur dhe i nderuar dhe
shum i respektuar

Author Afrim Haziri (4 years)
shum shum ika lixheratat e mrekullueshme inshalla All- llahu e shperblen me
xhenetin ma te lart s.a.

Author RuellAuled (5 years)
subtitles please!

Author TheDurim87 (3 years)
Mashallah er hat immer gute Vortäge ich hoffe das ich ihn einmal
persöhnlich treffen werde inshallah .

Author Qur3anAndSunna (5 years)
This language is albanian.

Author FMH2011 (5 years)
what language is it?

Author hamdi berisha (2 years)
mashallah hoxhe i nderuar se shumé ligjerate mire

Author FMH2011 (5 years)
thnx.

Author Albion Rexhepi (2 years)
Allahu ju shperbleft hoxhe, inshalla Allahu na ngjall me ju.

Embed Video:

URL 
Link 

Search Video

Top Videos

Top 100 >>>

Videos

Check PR