Videos


Grupi Ali Pasha - Kenga e Ali PashesSee more videos now at UnitedAlbanian.com

Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 311,450
Added: 7 years
Runtime: 3:24
Comments: 216

Tags for this video:  Find more videos in the: "Music"
Uploaded by: alboholic
See more videos uploaded by alboholic


Related Videos:

MLEQANI ALI PASHA E HAP TEFTERIN
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 6788
GrUpI ALi PASHA-mbi SUPET e TUA
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 40358
GRUPI I TE[PELENES GRUPI ALI PASHA.
Popullore Jugu - Grupi Ali Pasha Tepelena
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 326282
Grupi Ali Pasha Tepelena kane bere miks popullore speciale vetem per Portokalli. Shijoni keto kenge te bukura edhe gjithmone te jeni krenare qe...
Der Löwe von Janina-Ali Pasha Tepelena-Albanien und Ali Pasha Tepelena
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 28728
Lord Byron über Albanien und Ali Pasha Tepelena Während meiner Reisen habe ich gelernt wie ein Philosoph zu denken. Ich mag die Albaner sehr, es...
GRUPI ALI PASHA _ TEPELENA NENE MOJ DO MARR NJE UDHE
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 65041
ali pasha italisht
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 48070
Tepelena rrëzë malit - Grupi Ali Pasha
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 23403
VLLEZRIT QETAJ - ALI PASHA .wmv
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 20948
Bijte e Marash Krasniqit - Ali Pasha e hap tefteren
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 7584
Faqja në FACEBOOK | http://www.facebook.com/produksioni.kola Publishing : Produksioni Kola All Rights Reserved (P) & (C) Kola Commerce.
GRUPI ALI PASHA TEPELENA VAJZE MOJ KU ISHE MBREME
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 23606
Grupi ALI PASHA - "E bukur si hëna"
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 13017
Te nderuar miq,shikues dhe komentues!Duke dashur të mos ndërhyjme në pëlqimet dhe komentet tuaja,do t'u luteshim që ato të mos përmbajnë...
GOLLAKU-me xhemajl kelmendi bekimin ALI PASHA
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 2617
Gr BURONJA LABE - DIL ALI PASHA
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 2675
GRUPI ALI PASHA - "E bukur si hëna" (Nata 2 Gjysëmfinale)
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 2488
Te nderuar miq,shikues dhe komentues! Duke dashur të mos ndërhyjme në pëlqimet dhe komentet tuaja, do t'u luteshim që ato të mos përmbajnë fyerje,...
Jehona Labe - Ali Pasha
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 5692
Kenge labe nga grupi polifonik "Jehona Labe"
GRUPI ALI PASHA KOLAZH LIVE DJ LANO VIDEO CLUB VERSUS BALLSH 2012 - 2013
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 3422
PER PRENOTIME DASMASH, FEJESA, FESTASH KONTAKTONI: 0693507427 & 0694266659 ADRESA: ISH FARMACIA E VJETER 20METRA SIPER KRYQEZIMIT BALLSH ALBANIA!!
Grupi Ali Pasha

Views: 1358
Grupi ALI PASHA - "E bukur si hëna" - Çmimi "Kënga Ime" - Në stilin Etno-Jazz
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1146
Te nderuar miq,shikues dhe komentues! Duke dashur të mos ndërhyjme në pëlqimet dhe komentet tuaja, do t'u luteshim që ato të mos përmbajnë fyerje,...
Mineja - Grupi Ali Pasha
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 3908
Bajrush Doda - Ali Pasha
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1910

Comments:

Author ilirian20 (6 years)
ali pasha eshte shqiptar mo te qifsha ato ropt greku mutit...gamo to spiti
sou re mounopano karioli..

Author erushi103 (5 years)
ajde motren mu ne pith rini e ca ju e shahuni prap, per vec laberve ,ik e
mesoni shqip o njerez kafsh se sdini te komunikoni edhe ali pashes i rruani
rrocken se ua plas nga balli plerani ajde rropt ai qe shan :))))))__________

Author Illyria Arberia Albania Shqiperia (3 years)
why do i see gayreeks from mykonos here, go fukk yourselfs with a stick you
fags mongolians

Author aspetosi (5 years)
------Ali Pasha was named by the european diplomats of that time , in 1810
like : ---------Napoleon Bonaparte of Balkans --------He was an
extraordinary figure--according to American & English historians
--------All the foreign diplomats of that time accepted the fact that
Albanian Ali Pasha had outsmarted them in diplomatic affairs

Author Sadjola (6 years)
KALISPERA ..giati to les afto ? apla tragoydane mia istoria ,ti nomizeis
afoy den strwthikame na diavasoyme thn istoria mas thn tragoydane .. .einai
poly wraio gia kapoion pou kserei thn glwssa... respect ,thnx

Author Naim Shaqiri (4 years)
Nuk vleresoj historine ketu une, vleresoj kengen si shume te mire, sikur
edhe grupi qe e kendon me aq perkushtim dhe cilesi! C'rendesi ka ore
ortodoks apo musliman apo katolik perderisa jemi shqipetare te gjithe. Te
me falin ata qe s'jane, s'u kam faj une! ;-)

Author fidokalman (6 years)
Would you please provide a translation of this song of Ali Pasha, The Lion
of Janina. I want to learn it. Thank you. Squiptar ma more

Author Vlora4Ever (6 years)
Ok listen here you fucking gayz0r. gtfo you and your retarted piece of
shitty comment fucking dickface retarted greek piece of shit son of a
fucking whore and a fucking gay . this music aint greek bullshit , but its
100% ALBANIAN you motherfucking crappy asshole . go to fuck off your stinky
ass with any gay you'll find anywhere there in your crappy shitty greece
STFU BITCHTARD THIS IS ALBANIA WHO IM PROUD OF ! FUCK GREECE

Author MergimKorg (5 years)
Good Song

Author copa cabana (5 years)
Pse flisni anglisht si pleshta? S'dini Shqip ju?

Author 23galaxi (5 years)
kendoni o popull kendoni "koka ne stamboll trupi ne janine"

Author alex doda (5 years)
got white ure long bard, like the snow on mountains, they did lay u down
ali pasha they did, and from the tops of fortresses the storm screams, like
nebul at ure head stays Vasiliqia(his wife)..

Author Vlora4Ever (6 years)
Nuk e kam shum te qarte punen e letres,por duket qe na njihke mire :)une
jam nga vlora vet,djali i gjon bocarit,po spo me vjen ne mendje kush mund
te ket qene ajo qe njeh ti.pastaj un vllain ne usa e kam.gjithsesi rrofsh
per fjalet e mira se na jan ber greket si vaji ne lakra e na duan te na
bejne grek :S plehrat :@ gjithsesi kalofsh sa me mire :)

Author Albert Gj (6 years)
Historija kajher asht me te futun, si puna e krushqive te Ali Pashes!
Sidokjoft me vjen mir kur shiptart interesohen per historin e tyne. Ke te
drejt qe shiptart jan te percam, jo vetem se nuk jena nji me Kosoven por
edhe per faktin qe injoranta ne du anet e Shumbinit kan perbuzje per njeni
tjetrin e dashni per grekun apo X-in. Mendoj qe nket rruge e kena humjen e
sigurt. Gjithashtu te uroj shndet e fat!

Author Muslim Alhamdulillah (3 years)
@kostelo74 fucking gay greece ortodogg bitchez you tal just fucking
propagandas your fucking son of bitch dirty gay greeks

Author blackpredators3 (3 years)
jashaaaa jashaaa (W albania)

Author lovejabe (5 years)
o zot sa me ka mare malli per shqiprine me zor po pres te vi ne ver. MANDI
YLLI IM TE DUA SHUM.. ME PRIT ZEMER SE ERDHA DHE 1 MUAJ

Author aqif hidri (5 years)
so from ulqin to janinais albania

Author Dshaqa (6 years)
What is this song about?

Author alimistral (4 years)
Mfalni tchi nuk po di bash mir me shkru. a ko di kush tchi po dine, e kom
ngu ni kanjk anchte. '' Quho moj çikë dil te ara..... me ma tchu ne tchat
mail: alimistral@yahoo.fr

Author aspetosi (6 years)
Ur head in Instambul and ur Body in Yanina They laid down u,Ali Pasha,o
Pasha!they laid u down(in the meaning:they Killed u). ONE GRAVE,only,can't
contain ur GLORY They laid down u Ali pasha,o Pasha they laid u down. Ur
long beard whitened like the snow on the the mountains- They killed u Ali
pasha,.. --From the Crenelations the storm is screaming-, --Like a CLOUD AT
UR HEAD VASILIQIA (his wife)is standing--. Ur head in Instambul,ur body in
Yanina They laid u down ALi pasha ...

Author alex doda (5 years)
another one for whom is interested, Janina was Ali Pashas 'Vilajet' (
something like teritory), his authority was spread in south Albania and
macedonia too, he was under the sovranity of the sultan then he rebeld and
fight turks many times and was consider a traitor of the othoman empire, he
helped greeks to fight turks, he remains one of the greatest albanians
ever, though for many people under his 'Vilajet' was a real Tyran

Author Naqaa Abbas (5 years)
can someone please give me a gist of this song? What are they saying about
Ali Pasha? Is this group dedicated only for singing about Ali Pasha?? Thank
you!

Author aqif hidri (5 years)
adriatik shkup mitrovica isalbania

Author Genti115 (4 years)
@barialrome Mos me fol per ArdianKlosin,atij Klosit ia qifsha robte te
tane. Perandoria Bizantine ishte Orthodokse,dhe nje pjes e madhe e
shiqptareve ishte nen Ritin Bizantinpor nuk ishin Serb. Ardian Losit Robte
te tane.

Author aspetosi (6 years)
AI qe beri letren ishte femer me duket;dhe ajo tha qe MARKO BOCARI ESHT
SHQIPTAR,JO GREK----Kjo thenje ka rendesi,pastaj te tjerat, s'kane shume
rendesi me kupton,flas ne aspektin kombetar Por e di qe fisi i BOcarajve
jane nga Tragjasi dhe qe kane prone gjithe bregdetin e vlores nga kalaja e
tutje--sepse e njof nje nga fisi juaj qe jeton ne vlore(dhe te motren e tij
qe ka qene drejtoresh spitali nena ime e ka pas shoqe)ai esht moshe e madhe
dhe djalin me duket e ka ketu ne USA gjith te mirat

Author aspetosi (6 years)
My pleasure!- P.S.---The lyric of this song is acccording to a poetry of
albanian Great Writer Ismail Kadare -(a member of french academy).

Author aspetosi (6 years)
-Je shume i sakte--esht tamam sic thau ti--- Biles do te shtoja ne fillim
te viteve '90,nje stermbese e MARKO BOCARIT nga AUSTRALIA i dergoi radio
Tiranes nje leter ku i thoshte qe Marko Bocari ka qene shqiptar dhe e
quante veten shqiptar--Radio tirana e lexoi letren e saj,por ne nuk kemi
shtet qe te interesohej ne AUSTRALI,sepse fisi i Marko Bocarit gjendet atje
dhe mundte behej nje interviste me ta,

Author JulioMafiozy123 (3 years)
@kostelo74 because we trusted them and they betrayed us..

Author g1enci (6 years)
Goja ju lumt burra,ma rrenqethet trupin.

Author SHQYPTARIA (6 years)
Degjoje dhe shkruaje! Hahahaha! Do perthkthyes?? ;)

Author alex doda (5 years)
zbardhur=got white, nebula= mjergull (cloud =re) and lay down is meant they
killed u, this is the nearly translation ,not artistic

Author albcyborg (2 years)
Na hongshin karin te gjith greket (rrac kurvash) kan ngel pa buk , pa uj -
jan bo si ajo kurva e europes , i hudh na i cop buk gjermania me francen .
Po nordh Roza per kocka

Author Illyria Arberia Albania Shqiperia (4 years)
why do i see fagg gayreeks here, shuuu back to your oldest "G" spot lmao

Author iliri84 (6 years)
the song is about Ali Pasha Tepelena also called Lion of Yannina and the
Mohamadan Bonaparte. He was an Albanian muslim feudal lord who ruled vast
parts of albania and greece, but after falling with the ottoman court they
ottoman agents decapitated him and send his head to constantinople

Author Selacii (7 years)
Pse ore këta keshin kurë e kan mytë Ali pashën, vetëm shikoni; pashë të
shtrrin pa kokë dhe "buzëqeshin". Cudi

Author 21cmkar (4 years)
si gjithmone komshinjte kane qejf te pergjojne hallall ketyre kengetareve
qe na e tregojne historine tone me kenge

Author gretaziu (6 years)
``dashnore Greke e Ali Pashes`` -dashnore?

Author Olsenatorino (6 years)
U mundua ti konvertonte te gjithe Shqiptaret e jugut myslimane. Ne Labove
te Gjirokastres, si dhe krahina te tjera te Sulit, i piqte prifterinjte te
gjalle ne hell. Po ai e bente per qellime vetjake jo per tamam per fe.
Strateget e perdorin fene ne favor te tyre.

Author Dshaqa (6 years)
aha okay. it's because i'm from kosova, and this song sound a bit tosk. so
, but thanks anyways

Author navaku (5 years)
e ke njeh ne historine e botes, zotrote, qe te mos kete punuar dhe luftuar
per madheshtine vetjake...njeriu eshte njeri...por, pas lavdise vetjake,
fillojne dhe rriten vleresimet qe secili ndjen permbi perkatjen
kombetare...Ali Pasha ISHTE dhe per me teper NDIHEJ Shqipetar...me teper se
kaq!?

Author sokol sokol (3 years)
lere se ai pasha sa mire na beri dhe aq na e futi...deboi shqiptaret nga
epiri e solli ata legenat grekt

Author labi4life (5 years)
shikoj se ke bere shume komente ketu ,ty po nuk te pelqen ali pasha ,nuk te
detyron njeri te shkruash keq ,ty e ke nje hall qe shkruan ne ate forme
...................sa per dijeni une nuk jam kunder bushatllinjve por jam
pro tyre me sa munden dhe ata bene per shqiperi por shiko kam shkruar
ndonje gje te keqe per ta , kurren e kurres jo ,ty pse po shkruan per ali
pashane keq ,aq me teper qe ai eshte hero ,pavarsisht se ty te pelqen ose
jo.ku eshte halli jot vetem ty e di,por ndoshta dhe une.....

Author alex doda (5 years)
this song was written by Ismail Kadare, Vasilika was greek but she was his
wife, although he had a so called 'harem' with hores, (what a pity that
korca star was not a part of it Ali would have liked him) after his death
she was sent in a prison in messolongi where she died, Janina was Alis
territory ( south albania, janina and a part of macedonia)

Author 1996sasori (4 years)
ali pash tepelena ...1000 greeks wash his legs and 1000 other drank the
water of his legs...that him ali pash tepelena

Author labi4life (5 years)
bo bo sa merak te madh kemi qe tramatizon nuset e huaja,ajo nusja e huaj ta
pyesi strufen para se te hyje ne shtepine
time............hahahahahahahahahahaha......apo ai dhendri i huaj te beje
ashtu si themi na.....hahahahahahaha.......ska ekziston ligji i
laberise.....hahahahahahahahaha.....

Author SHQYPTARIA (6 years)
MOS PASH ZOTIN SE ME TREMBE! EDHE MOS ME THUAJ MUA, SALLAM por TUNG
SHQIPE!! Hajt t'ruejt zoti ment e krese! lol :)

Author Yll Abdyli (6 years)
kènga shume e mirè :D

Author IanHunedoara8 (7 years)
Ali Pasha finally did make peace with the Arvanites. He realised he needed
the different communities to make a stabilised region. He also finally
realised that Ottoman policy was to drain Epirus of funds and resources.
Ali Pasha was not a Turk but a native of Tepeleni who was raised as a
Muslim. He was neither hero nor devil.

Author LUM1225 (3 years)
@kostelo74 i love the fact that greeks have this idea that they can talk
about albanian history but im glad you agree on one thing your bothers dont
that skenderbeu was albanian and that you can trace not even his father but
his grandfather to be the bloood to be albanian lol ..

Embed Video:

URL 
Link 

Search Video

Top Videos

Top 100 >>>

Videos

Check PR